Genç Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genç odası mobilyaları seçerken nelere dikkat edilmelidir? Genç odası mobilyaları arasından doğru seçimi yapmak için göz önünde tutulması gerekenleri keşfedin. Genç odaları, bireylerin, çocukluktan yetişkinliğe geçtiği dönemde ve yetişkinlikte de kullanacakları mobilyaları olmaktadır. Bu sebeple bu mobilyaları seçerken tasarımsal ve işlevsel olarak önemli detayları atlamamak gerekmektedir. İşte seçimi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gerekenleri açıkladığımız makalemizi tüm detaylarıyla keşfedin.

Daha Ciddi Bir Tasarım

Çocukluktan, yetişkinliğe adım atıldı dönemde değiştirilen ve genç odası tercih edilmektedir. Genç odaları tasarımları olarak daha az renkli, daha az figürlü ve motiflidir. Çünkü çocuk odalarındaki o eğlenceli ancak miniklere hitap eden tasarımı genç odalarında görmemekteyiz. Bunun sebebi çocukluktan yetişkinliğe ve gençliğe adım atılması ile birlikte bireylerin zevklerinin de değişmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple daha az renk geçişlerinin daha az figür ve motiflerin tercih edildiği genç odalarının tasarımları tercih etmelisiniz. Bu sayede uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir mobilyayı seçerek doğru tercih yapmış olacaksınız.

Artık İşlevsellik Önemli

Genç odası mobilyaları ve odası dizayn ederken artık işlevsel mobilyaları tercih etmek daha da önem kazanmaktadır. Eğitiminde belirli bir seviye kaydeden birey bu yaşantısında, daha kolay ders çalışabilmek, kitaplarını barındırabilmek ve derli toplu bir yaşam alanı oluşturmak adına, kitaplık ve çalışma masası mobilyalarına ihtiyaç duymaktadır. Genç odaları sadece uyumak ve dinlenmenin dışında kullanıcısının ders çalışma, dinlenme, eğlenme ve hobilerini gerçekleştirdiği alanlara da dönüşmektedir.

İşlevsel mobilyalar ile birlikte, genç odası içerisinde hobi alanları da oluşturulmalıdır. Bireyin gerçekleştirmek istediği ve hoşlandığı hobilerine göre değişecek olan genç odası dekorasyonu içerisinde berjer modelleri, abajurlar, yan sehpalar, puf ve yere daha yakın armut koltuklar ya da yer minderleri tercih edilebilmektedir. Örneğin kitap okumak isteyen ve hayatının parçası haline gelen bir kullanıcının berjer, puf, yan sehpa ve loş ortam oluşturması asına lambader modellerine ihtiyacı olacaktır. Ya da boş zamanlarını ve eğlenme ihtiyacını gidermek için konsol oyunları oynayan birey için, televizyon ünitesi, tercihe bağlı olarak yer minderleri ya da armut koltuklar, genç odalarında tercih edilebilmektedir.

Genç odası mobilyalarında işlevsel mobilyaların içerisinde giyinme ihtiyacı da girmektedir. Artık elbise ve giyim ihtiyaçlarının artması ve çeşitlenmesi ile birlikte geni bir gardıroba ihtiyaç duyulmaktadır. Üstelik bu gardırobun iç düzeninin tüm giyim ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olması da önemli olacaktır.

Konfor ve Dinlenme

Yoğun ders çalışma temposu, günlük aktivite ya da hobi ihtiyaçlarını giderirken uzun bir gün boyunca yorulan kullanıcıların konforlu bir ortamda dinlenmesi de en temel ihtiyaçlarından olmaktadır. Bu sebeple konforlu bir yatak, aynı konforu destekleyecek sağlam ve kaliteli bir karyola, estetikten de ödün vermeyecek tasarıma sahip genç odaları tercih sebebi olacaktır.

Galeri Teslim Edilen İşler

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler

TESLİM EDİLEN İŞLERİMİZ

 

 

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dizayn ahşap kapı rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler