BEBEK ODASI DEKORASYONU

Hoş geldin bebeğim!Yeni anne olacak bayanların sorularından birisi de bebek odası nasıl dekore edilmelidir?

 Bu yazımız da bebek odasında olması gereken doğrular ve nasıl bir dekorasyon yapacağımızın cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle temel kural oda seçimidir.

Küçük odalar da hava sirkülasyonu sorunu yaşanacaktır. Büyük odalar da ise bebek üzerinde psikolojik açıdan yalnızlık hissiyatı oluşturabilecektir.

 Oda seçimi sonrasında duvar boya rengi veya kağıdına karar vermek gerekir. Duvar Boyası rengi için, pastel tonlar tercih etmeliyiz. Canlı ve neon tonlardan uzak durmamız gerekir.

Baskın renkler gözü ve zihni yoracağı için algı açısından olumsuz etkilenecektir. Pastel renkler bebek üzerinde huzuru ve dinginliği çağrıştırır. Temiz bir Uykuya geçişi kolaylaştıracaktır.( toprak tonları, bej, bebe mavisi, pudra pembesi gibi…) Bebek mobilyası kullanımı ise doğal ahşap malzemeden tercih etmeliyiz. Yani nefes alan mobilyalar diyoruz biz bunlara.rmr dizaynda 

Metal ağırlıklı mobilya elemanları manyetik alan ürettikleri için çocuk üzerinde düzensiz uyku problemi ve yorgunluk etkilere neden olacaktır.  Yer yüzeyi için temizliği kolay bir döşeme ve az halı tercih edilmelidir. Odanın ışığı çok kuvvetli olmamalıdır.

 Özellikle yeni doğan bebeklerin gözünün spot ışıklarıyla temasından kaçınılmadılar. Avizeden ampul doğrudan aşağı değil de tavana yansımalı bir aydınlatma tercih edilmelidir. Gece için az ışık veren gece lambası tercih edilmelidir.

Mobilya seçerken kullanışlı olmasına, mekanizmalarının ses çıkarmamasına, ileriki tarihler için modifiye edilebilir olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca yeni doğmuş bebeğinizin yüzünün temas edeceği tekstil ürünlerinin polyester olmamasına ve %100 pamuk olmasına dikkat edilmelidir.

Emzirme koltuğu ise hem bebek sağlığı için (emzirme esnasında oluşabilecek riskler) hem de annenin ergonomik açıdan duruşu için kullanılması tavsiye edilir.

 

 

 

Galeri Teslim Edilen İşler

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler

TESLİM EDİLEN İŞLERİMİZ

 

 

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dizayn ahşap kapı rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler  rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler

rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler rmr dzayn yapılan işlerden örneklemeler